Vždy dokonale zajištěný úklid

Vždy dokonale zajištěný úklid

Kontrola dodávky úklidových služeb a možnost operativního zastoupení. To vše zajišťuje naše řešení Cleaning Control, založené na technologii RFID čipů.

CELÝ ČLÁNEK →

Obchod ve facility managementu není pro

Obchod ve facility managementu není pro "sólisty"

Jaká byla jeho cesta do OKIN Facility, a které vlastnosti by měl ideálně mít každý dobrý obchodník? I o tom jsme si povídali s obchodním ředitelem OKIN Facility pro Českou republiku, Honzou Balášem.

Šťastné a veselé...

Šťastné a veselé…

Ani letos jsme nemohli opomenout naši, vlastně již tradiční, vánočně-novoroční anketu. Takže pokud vás zajímá, jaké preferují naše kolegyně a kolegové silvestrovské pohoštění, nebo jestli mají na Nový rok připraveny nějaké rituály, tak si tuto anketu rozhodně nenechte ujít.

Vzdálený monitoring kotelen

Vzdálený monitoring kotelen

Průmyslové kotelny, výměníkové stanice či jiné podobné provozy jsou charakteristické tím, že sdružují více specifických zařízení od různých výrobců, a tím pádem vykazují i větší nároky na měření provozního celku a sledování jeho chování.

Václav Trávník

Solutions partnership je cestou k efektivnímu facility managementu

Existuje mnoho pohledů na to, jaká bude budoucnost facility managementu. Už teď je ale jisté, že neustále poroste tlak na digitalizaci, využití prvků ze světa internetu věcí (IoT) či umělé inteligence. Také efektivní správa energií a obecně společensky ohleduplné a dlouhodobě udržitelné podnikání (ESG) bude pevnou položkou v portfoliu každého zodpovědného poskytovatele služeb FM. Václav Trávník, ředitel společnosti OKIN Facility, navíc zmiňuje ještě jeden důležitý trend. Je jím solutions partnership, který přináší klientům výhody již nyní a jehož význam se bude v každém případě zvyšovat.

Monitoring a údržba strojů

Monitoring a údržba strojů

Monitoring úklidových strojů prodlužuje jejich životnost a snižuje náklady. Pojďme si tedy představit produkt Cleaning Machines, který se právě na tuto problematiku zaměřuje.

Zdeněk Kaše

Nábor ve Facility je výzvou

Zdeněk je zkušený recruiter, který se už 4 roky stará o nábor nových zaměstnanců pro OKIN Facility. Pokud ho chcete lépe poznat, tak si přečtěte krátký rozhovor, který jsme pro vás připravili.

Teambuilding 2022

Dětenice 2022

Nabízíme vám malé ohlédnutí za letošním ročníkem našeho firemního Teambuildingu, který proběhl 23. – 24. června. Tentokrát jsme se společně setkali v malebném prostředí Zámečku Dětenice.

Kdo měří, ten šetří

Kdo měří, ten šetří

V dalším článku z našeho seriálu si krátce představíme Energy Monitoring, který především v dnešní době, kdy bojujeme s cenou energií, významně nabývá na důležitosti. Protože kdo měří, ten i šetří.

Prázdninová anketa

Ahoj prázdniny!

Rok se s rokem sešel a my tu máme zase léto a s ním i čas prázdnin a dovolených. Opět jsme se tedy zeptali našich kolegů v OKIN Facility na pár zvídavých otázek, které souvisejí s létem a časem dovolených.

SARAhub dává IoT skutečný smysl.

SARAhub dává IoT skutečný smysl

Přinášíme vám zbrusu nový seriál krátkých článků, ve kterých vám postupně představíme produkty a řešení naší sesterské společnosti Iotor. A začněme hned s tím nejdůležitějším – SARAhub je snadno použitelné prostředí, které výrazně usnadňuje nasazení scénářů na bázi internetu věcí (IoT).

Tomáš Brožík

Od filmových výbuchů až k revizím elektro zařízení

O tom, jaké kroky přivedly našeho usměvavého kolegu do světa revizí, co jej na práci nejvíc baví a jaký je jeho běžný pracovní den jsme si povídali s Tomášem Brožíkem, revizním technikem elektro v OKIN FACILITY.

Klíčem k úspěchu je otevřená mysl a všímavost.

Klíčem k úspěchu je otevřená mysl a všímavost

Konkurenceschopnost silně podporuje rozvoj společností v oboru FM v Polsku. Neustálá snaha o rozvoj služeb pomůže nejen zákazníkům, ale i celému trhu. Jakým způsobem uvažujete o rozvoji svých služeb? Je slovo inovace jen prázdným sloganem? Jak je vnímán trh FM v Polsku? Na tyto otázky odpovídá Tomáš Ammer, Country Director v OKIN Facility.

OKIN Cleaning

OKIN Cleaning

V dalším článku ze seriálu „Představujeme vám jednotlivá oddělení“ si řekneme několik slov o naší úklidové sekci.

Cateringová divize OKIN Facility každý den připraví až 300 porcí kvalitního a chutného jídla

Cateringová divize OKIN Facility každý den připraví až 300 porcí kvalitního a chutného jídla

V průběhu minulého roku jsme, v rámci procesu inovace služeb, vstoupili do zcela nového segmentu firemního cateringu poskytovaného výhradně formou interních zdrojů.

Vánoční anketa 2021

Vánoční anketa

Také se tak moc těšíte na Vánoce? A na co úplně nejvíc? Na skvělé jídlo, na dárky pod stromečkem, společně strávený čas s rodinou nebo třeba na oblíbenou pohádku? Tak přesně na tohle jsme se zeptali i našich kolegů.

Filter management v OKIN FACILITY

Promyšlený filter management je zárukou kvalitního prostředí

Motto: Čisté ovzduší je esenciální potřebou nejen pro člověka, ale také pro funkční technologii výroby.

Property management v OKIN FACILITY

Property management v OKIN FACILITY

V dalším dílu našeho seriálu mini článků, ve kterých vám představujeme jednotlivá oddělení, činnosti či služby OKIN FACILITY, se zaměříme na property management.

Olga Malecka

Z hlavní účetní provozní ředitelkou

Když se kolegové dozvěděli, že budu mít rozhovor se současnou provozní ředitelkou Olgou Maleckou, začali být zvědaví. O Olze věděli, že pochází z Ukrajiny, ale co ji přivedlo do Čech, bylo zahaleno tajemstvím.

Prázdninová anketa

Prázdninová anketa

Léto je už v plném proudu, takže nás v redakci Poznej OKIN FACILITY zajímalo, jak to mají s letní dovolenou naši kolegové. Proto jsme některým z nich položili několik zvídavých otázek.

Ze začátku jsem neměl velké ambice, byl jsem rád, že mám práci.

Ze začátku jsem neměl velké ambice, byl jsem rád, že mám práci

V našich řadách se zrodilo mnoho úspěšných manažerů, techniků a specialistů. Mezi zaměstnance, kteří začínali tzv. od píky, patří i Bohuslav Pokorný, contract manažer jednoho z největších kontraktů v Čechách.

TKC

Technicko-kompetenční centrum (TKC)

Nový seriál, v rámci kterého vám představíme jednotlivá oddělení OKIN FACILITY, zahájíme článkem o týmu revizních techniků, kteří tvoří naše Technicko-kompetenční centrum.

Rozhovor se Stanislavem Dušenkou

V OKINu mě to baví už 11 let

Stanislav Dušenka je elektrotechnikem v OKIN FACILITY a působí na jedné z největších zakázek. O tom, co obnáší tak velká zakázka, ale také o jeho cestě do OKIN FACILITY, jsme si povídali v dnešním rozhovoru.

Výrobní sektor a otázky facility managementu

Výrobní sektor a otázky facility managementu

Na otázky ohledně specifik facility managementu ve výrobním sektoru, ale také například o využití CAFM systémů či internetu věcí odpovídal v rámci projektu „Facility management 21. století“ náš ředitel strategického obchodu Tomáš Polák.

Obchod je součástí mé DNA

Obchod je součástí mé DNA

Jaké vlastně byly jeho začátky na bulharské pobočce? A jak se vypracoval na současnou pozici, kterou zastává? Jaký má vztah k češtině? Na tyto a řadu dalších otázek odpovídal Petar Krastanov, náš obchodní ředitel.

Virtuální cesta po našich zahraničních pobočkách

Virtuální cesta po našich zahraničních pobočkách

Dnes se v rámci nového článku na Poznej OKIN FACILITY dozvíte základní informace o našich evropských dceřinkách. A přidáme k tomu i pár zajímavostí.

Velikonoční anketa

Jak prožívají Velikonoce naše kolegyně a kolegové?

Opět jsme naše milé kolegyně a kolegy požádali o odpovědi na anketní otázky. Tentokrát jsme se zeptali těch, kteří pracují na pozici Contract manager/ka a otázky se týkaly jejich vztahu k velikonočním tradicím a k Velikonocům obecně. 

Simona Klepsová

Property, asset nebo facility management?

Na otázku, zda je skutečně nezbytné zaměstnávat v každé společnosti tři specialisty nám odpoví Simona Klepsová, Head of Property v OKIN FACILITY.

Úspory, větší komfort, automatizace aneb IoT v praxi

Úspory, větší komfort, automatizace aneb IoT v praxi

Již od května je součástí OKIN FACILITY nová společnost iotor, která se zabývá IoT technologiemi. Pojďme si říct něco o IoT technologii z pohledu amatéra a pokusme se zodpovědět dvě otázky: Co je vlastně to IoT a jak jde ruku v ruce s facility managementem? 

Honza Linek

S viditelnými výsledky přichází velká míra svobody

Honza Linek je náš facility specialista. Ale to není zdaleka všechno, čím se na své pozici zabývá. Přijal totiž novou pracovní výzvu...

Vánoční rozstřel

Kapr nebo řízek? Umělý nebo živý?

Vánoce a oslavu konce roku si užívá každý po svém. Na to, jak je to konkrétně u nich, jsme se ve speciální vánočně-novoroční anketě zeptali pětice našich kolegů. 

Zdeněk Kulhánek

Někdy je krok zpět tou nejlepší volbou

S technickým ředitelem Zdeňkem Kulhánkem jsme si, mimo jiné, povídali o tom, čeho si ve firmě nejvíce cení, s jakým typem kolegů se mu nejlépe spolupracuje a také proč se do OKIN FACILITY znovu vrátil...

Martin Polepil

Digitalizace v OKIN FACILITY

"IoT je naší dlouhodobou strategií a prvky Internetu věcí jsme začali nasazovat do technické správy budov již před 4 lety", říká náš IT&S Manager Martin Polepil, 

Zuzana Kubínová

Flexibilita, vztahy a dynamičnost. To je Cleaning.

"Facility specialista, to je doslova práce všeho druhu. Staráme se o naše zakázky od začátku do konce, od úklidu po administrativu..."

Gabriela Novotná

Baví mě, když se pořád něco děje

"Svým kamarádkám tak trochu s nadsázkou tvrdím, že jsem typická kancelářská krysa." Říká v rozhovoru naše účetní Gabriela Novotná.