SERIÁL

Kdo měří, ten šetří

V dalším článku si krátce představíme Energy Monitoring, který především v dnešní době, kdy bojujeme s cenou energií, významně nabývá na důležitosti. Protože  kdo měří, ten i šetří.
(english version)

Energy Monitoring

Jak IoT pomáhá v rámci energetických úspor?

Nejdříve vám pomůže poznat vaši skutečnou spotřebu. A to nejen na základě vyúčtování, ale také jak se vyvíjí v čase či v závislosti na prostředí. Automatické odečty současně eliminují rizika v souvislosti s možnými úniky energií. V budovách umožní optimalizaci vytápění a chlazení na základě strojového vyhodnocení chování prostředí, včetně závislosti na počasí či počtu osob. Možné je také automatické rozúčtování energií dle spotřeby. V průmyslu pak měří spotřebu technologií a tím optimalizuje výrobní procesy a náklady.

Energy Monitoring
SARAhub

SARAhub (Smart Assets – Rapid Action) je snadno použitelné prostředí, které usnadňuje nasazení scénářů na bázi internetu věcí (IoT). SARA.hub pracuje na principu centrálního sběru, vyhodnocení a následné automatizace dat z IoT zařízení či okolních systémů (výrobní, měřící a regulační, požární či bezpečnostní systémy..). Zobrazuje senzory a zařízení v grafických schématech, mapách a filtrovaných seznamech. Umožňuje nastavení automatizovaných reakcí na specifické situace, konsolidaci dat a mnoho dalších funkcí, včetně napojení na okolní systémy a aplikace.

Klíčovými výhodami řešení SARAhub jsou integrace a reakce. Integrace jak různých systémů na vstupu či výstupu, tak různých agend do jednoho prostředí. Není tak potřeba nasazovat různé systémy na monitoring prostředí, údržbu zařízení či odečty a kontrolu energií. Vše je v jednom prostředí, ve kterém je pak možné definovat reakce na různé situace.

Senzory pro energy monitoring

Při monitoringu energií lze využít celou řadu senzorů.

Co se nejčastěji měří

Elektřina

kWh, tarify, dodávky do sítě

Voda

průtok (objem, směr)

Teplo/Chlad

kJ

Plyn

objem

A v jakých oblastech?

Kancelářské budovy

Výrobní závody – technologie a provozy

Logistické a skladové
parky

Pobočkové sítě

Bytové domy

Chytré budovy

Další články

SARAhub dává IoT skutečný smysl

V úvodním článku našeho seriálu si představíme SARAhub, snadno použitelné prostředí, které výrazně usnadňuje nasazení scénářů na bázi internetu věcí (IoT).

Kdo měří, ten šetří

V dalším článku si krátce představíme Energy Monitoring, který především v dnešní době, kdy bojujeme s cenou energií, významně nabývá na důležitosti. Protože kdo měří, ten i šetří.

Monitoring a údržba strojů

Monitoring úklidových strojů prodlužuje jejich životnost a snižuje náklady. Pojďme si tedy představit produkt Cleaning Machines, který se právě na tuto problematiku zaměřuje.

Vzdálený monitoring kotelen

Průmyslové kotelny, výměníkové stanice či jiné podobné provozy jsou charakteristické tím, že sdružují více specifických zařízení od různých výrobců, a tím pádem vykazují i větší nároky na měření provozního celku a sledování jeho chování.

Vždy dokonale zajištěný úklid

Kontrola dodávky úklidových služeb a možnost operativního zastoupení. To vše zajišťuje naše řešení Cleaning Control, založené na technologii RFID čipů.

Produktivní a zdravé prostředí

O tom, že vytvářením kvalitního a zdravého pracovního prostředí lze zvýšit efektivitu práce jistě není sporu. Ale jak nám v tom může pomoci IoT? To se dozvíte v dalším dílu našeho miniseriálu.

Vaše data neustále v bezpečí

Pokud je pro vás důležitá otázka maximálního zabezpečení důležitých a citlivých dat, tak je poslední díl našeho seriálu určen především vám. Povíme si v něm totiž něco o neinvazivním monitoringu serverových a datových místností prostřednictvím prvků IoT.

Více informací nejen o monitoringu energií najdete na stránkách společnosti Iotor.